Інформація для пацієнта

 Підготовка до досліджень

Венозна кров:

  1. Напередодні здачі венозної крові виключити з раціону жирну їжу. Строго натщесерце (не менше 12 годин після їди) здаються загальний аналіз крові, тести імунологічної, біохімічної, алергологічної, гормональної панелей, панелі цукрового діабету. Матеріал для цих тестів здається в маніпуляційному кабінеті КЛІНІКИ «ГЕМО МЕДИКА» до 16:00 у будні та до 12:00 в суботу.
  2. При направленні жінок на проходження тестів репродуктивної панелі обов’язково вказується день менструального циклу або термін вагітності.
  3. Якщо кров відбирають із вени, необхідно врахувати, що фізичне та емоційне навантаження за 10-15 хв. до здачі крові безпосередньо впливає на деякі результати дослідження.

При підготовці до діагностики аутоімунних захворювань категорично забороняється палити за 2 години до здачі крові.

Підготовка до здачі крові на вміст гормонів

  1. Здавати кров на гормони слід натщесерце в ранкові години.
  2. Безпосередня підготовка до визначення вмісту статевих гормонів та решти гормональних показників така сама, як при загальному аналізі крові.
  3. День, коли необхідно здати аналізи, для жінок репродуктивного віку (приблизно з 12-13 років і до початку клімактеричного періоду) визначає лікар залежно від мети дослідження.
  4. Вміст багатьох гормонів у крові має добові коливання, тому кров для деяких досліджень потрібно здавати строго у визначений час доби.

Дослідження сечі

Для загального аналізу сечі необхідно зібрати всю ранкову порцію сечі після ретельного туалету зовнішніх статевих органів.

Які чинники можуть вплинути на дослідження та призвести до помилкового тлумачення результату лабораторного дослідження?

1. Не слід здавати кров на лабораторні дослідження після рентгенографії, ректального дослідження, фізіотерапевтичних процедур.

2. На результати лабораторного дослідження може вплинути:

  • прийом лікарських засобів: aнтибіотиків та хіміотерапевтичних препаратів, гормональних препаратів, антикоагулянтів;
  • переохолодження та перегрівання;
  • фізичне перенапруження (біг, швидка хода, підйом по сходах), емоційне збудження.

Будь ласка, зверніться до свого лікаря за додатковими поясненнями щодо підготовки до лабораторного дослідження.