Вагітність третій триместр

 

Вагітність – третій триместр особливо – це найбільш дивовижний період, адже ваша дитинка вже життєздатна і навіть може посміхнутися вам на фото УЗД! Вона ритмічно дихає, температура тіла контролюється центральною нервовою системою, вона прокидається і засинає, чує, відчуває, реагує на світло... Дитина швидко набирає вагу, тому мамі стає дедалі важче. Перші два триместри ви пройшли. Якщо рахувати по тижнях, залишилося не так і багато. Наберіться ще трошки терпіння, намагайтеся побільше гуляти та якомога більше відпочивати. А також не забувайте про те, що у третій триместр вагітності харчування і розумний підхід до нього також є важливим як для здорового розвитку дитини, так і для здоров’я мами.

Які ж обстеження для вагітних чекають на вас?

Уже знайомі вам загальний аналіз сечі (3-6 разів за триместр, тобто кожне відвідування лікаря), біохімічний та загальний аналіз крові у вагітних (один раз на 30-33-му тижні) – планові обстеження для контролю за загальним станом вагітної, виявлення анемії, запалень та інших можливих проблем; аналіз крові на сифіліс (реакція Вассермана-RW), гепатити А, В, С і СНІД (один раз на 28-30-му тижні) та мазок із піхви для діагностики статевих інфекцій (один раз на 28-32-му тижні): хламідіоз, уреаплазма, мікоплазма, трихомонади, грибки і т.д.

Планове ультразвукове дослідження вагітних (24-26 тижнів)

Під час цього обстеження лікар вивчає будову тіла малюка, перевіряє, чи немає вроджених вад розвитку внутрішніх систем організму, визначає стать дитини, кількість і якість навколоплідних вод, стан плаценти, пуповини тощо.pregnacy 2 3 01pregnacy 2 3 02pregnacy 2 3 03

Детальніше про УЗД у КЛІНІЦІ "ГЕМО МЕДИКА"

Доплерометрія

Різновид УЗД вагітних, при якому визначається характер і ступінь кровотоку. Йдеться про кровоток у матці, плаценті та кровоток плода. Якщо є показання, ця процедура призначається 2-3 рази, починаючи з 22-го тижня. Після 33-го тижня рекомендується одноразово пройти обстеження кожній вагітній. Доплерометрія дозволяє дізнатися, чи достатньо кисню та поживних речовин отримує дитина. Якщо швидкість кровотоку порушена, лікар може призначити кардіотокографію (КТГ).

Кардіотокографія (КТГ) (мінімум двічі, починаючи з 32-го тижня)

Кардіотокографія – це безпечний метод обстеження стану майбутнього малюка й тонусу матки, в результаті якого отримується інформація про роботу серця плода та скорочення матки мами.

Детальніше про кардіотокографію в КЛІНІЦІ "ГЕМО МЕДИКА"

Функціональні методи діагностики

ЕКГ, спірометрія, Холтерівський моніторинг, ДМАТ призначаються вашим лікарем за потреби на будь-якому терміні вагітності.

Детальніше про функціональні методи діагностики в КЛІНІЦІ "ГЕМО МЕДИКА" у місті Ужгород

 

Бажаємо здоров’я вам і вашому малюку!