Вагітність другий триместр

 

Вітаємо вас! Ось і позаду перший триместр із його тривогами, нудотою та ранковими негараздами. Якщо рахувати по тижнях, то другий триместр вагітності починається на 15-му і вважається найспокійнішим і найлегшим. Ви і психологічно, і фізично вже адаптувалися до вагітності, а до материнства, схоже, ще далеко. Тож і обстежень вас чекає небагато.

Ультразвукове дослідження вагітних

pregnacy 2 2 01pregnacy 2 2 02pregnacy 2 2 03Друге УЗД проводять на 18-22-му тижнях вагітності. Під час нього з’ясовують:

  • кількість плодів (уявіть собі, але так трапляється, що під час першого УЗД помічають не всіх);
  • передлежання дитини, її розмір і вагу;
  • розташування плаценти, її товщину, ступінь зрілості, довжину шийки матки і стан внутрішнього вічка; кількість навколоплідних вод;
  • стать дитини (звичайно ж, інколи помиляються, але в більшості випадків про стать можна сказати досить упевнено).

Але найприємніше – це те, що майбутня мама може подивитися на свою дитинку, на її фото, адже це вже цілком сформована маленька людина, яка навіть уміє смоктати пальчик!

Детальніше про УЗД у КЛІНІЦІ "ГЕМО МЕДИКА"

 

УЗД вагінальним датчиком (за потреби)

Проводиться один раз на 24-му тижні, інколи пізніше, для визначення закритої частини шийки матки. Так діагностують істміко-цервікальну недостатність та інші патології.

Також це особливе обстеження для вагітних дозволяє перевірити, як розвивається плід, уточнити термін вагітності та очікувану дату пологів, виявити можливі відхилення у розвитку головного мозку й хребта плода.

Аналізи для контролю за загальним станом вагітної: загальний аналіз крові та сечі

Щоб проконтролювати, чи немає відхилень, на які слід звернути увагу, потрібно повторити аналізи показників, за якими встановлений особливий контроль (як правило, це аналіз сечі та загальний аналіз крові у вагітних). Наприклад, на TORCH-інфекції, титри антитіл яких були підвищені у першому триместрі.

Глюкозотолерантний тест (за потреби)

Якщо виникає підозра, що у вагітної розвинувся гестаційний діабет (так званий «діабет вагітних»), потрібно пройти додаткові обстеження. У разі виявлення цього відхилення слід контролювати рівень цукру в крові протягом усієї вагітності та після пологів. Тому другий триместр вагітності харчування також є важливим чинником впливу на здоров’я як мами, так і дитини.

Пренатальний скринінг ІІ триместру (з 14-го по 22-й тижні)

Проводиться за допомогою комп’ютерної програми PRISCA 5.02 (Prenatal RISk CAlculation – «Допологовий підрахунок ризиків»). Цей метод обстеження вагітних дозволяє розрахувати ймовірність генетичних захворювань плода (синдром Дауна, синдром Едвардса, дефект нервової трубки) за співвідношенням певних біохімічних маркерів і даних УЗД вагітних, використовуючи при цьому величезну міжнародну базу даних. Ви отримаєте узагальнені дані за два триместри, якщо проходили пренатальний скринінг у першому триместрі.

Цього разу оцінюються 3 біохімічні показники:

  • хоріонічний гонадотропін людини (β-ХГЛ);
  • альфафетопротеїн;
  • вільний естріол.

Дані УЗД (того ж дня +/- 2 дні) для визначення біпарієтального розміру голови.

Інші обстеження, призначені вашим лікарем

Залежно від того, як протікає вагітність (другий триместр), від стану вашого здоров’я і наявності хронічних хвороб, лікар може призначити додаткові специфічні обстеження. Нагадуємо, що більшість із них ви можете пройти у КЛІНІЦІ "ГЕМО МЕДИКА" (м. Ужгород). Ласкаво просимо!

Функціональні методи діагностики

ЕКГ, спірометрія, Холтерівський моніторинг, ДМАТ призначаються вашим лікарем за потреби на будь-якому терміні вагітності.

Детальніше про функціональні методи діагностики у КЛІНІЦІ "ГЕМО МЕДИКА"

 

Бажаємо здоров’я вам і вашому малюку!