У зв'язку із значним погіршенням епідеміологічної ситуації через COVID-19 та зростанням звернень до сімейних лікарів, хочемо надати вам кілька інформаційних рекомендацій, яких слід притримуватися, аби взаємодія із вашим сімейним лікарем була побудована перш за все на засадах взаємоповаги.

Національна служба здоров'я України нагадує, що ваш лікар або лікарка є, насамперед, людиною, а не цілодобовим сервісом, має визначені робочі години та вихідні, має право призначати дату і час прийому, і визначати чи в цьому дійсно є потреба.

Якщо лікар надав свій особистий мобільний номер для контакту з ним, то перед тим, як телефонувати вам варто звернути увагу на кілька моментів:

  • чи на годиннику допустимий час для дзвінка, в ідеалі це має бути не пізніше 18:00;
  • продумати всі питання, які ви хочете задати лікарю, адже часто пацієнт згадує про найважливіше уже по завершенню розмови і телефонує ще раз;
  • перед початком розмови обов`язково представитися і відразу перейти до суті питання;
  • не відправляти аудіо та відео-повідомлень, якщо це не було обумовлено перед тим, тощо.

Сімейні лікарі та педіатри, з якими укладено декларацію у КЛІНІЦІ "ГЕМО МЕДИКА", приймають своїх пацієнтів в робочі дні за попереднім записом через рецепцію клініки за номером 0 800 400 401, на який можна телефонувати в будні з 08:00 до 19:00, а в суботу – до 16:00.

У разі, якщо ваш лікар не відповідає на дзвінок чи повідомлення, вам слід зателефонувати на рецепцію клініки за номером, вказаним вище, та записатися на найближчий прийом.

У неробочий час (вихідні та в будні після 18:00) при невідкладних станах або станах, при яких ви не можете очікувати запису на прийом, вам слід звертатися до служби швидкої допомоги за номером 103 або ж самостійно відвідати лікарню, якщо вамш стан цього дозволяє. Вас приймуть без електронного направлення у разі, якщо випадок не може чекати.

У разі відпустки, відрядження, перебування на лікарняному вашого сімейного лікаря, через дзвінок на рецепцію клініки ви можете записатися на прийом до іншого лікаря, який прийме вас на умовах декларації.

І найактуальніше на часі – якщо ви відчуваєте ознаки ГРВІ, наполегливо просимо вас перш за все знайти можливість зконтактувати із вашим лікарем по телефону, Viber або через рецепцію клініки, аби лікар оцінив ваш стан та скординував ваші подальші дії.