Вакцинація від грипу вакциною ВАКСІГРИП в Клініці "Гемо Медика"

П'ятниця, 03 листопада 2017 11:44
Вакцинація від грипу вакциною  ВАКСІГРИП в Клініці "Гемо Медика"

Раді повідомити всіх, що з 24.10.2017 ВАКСІГРИП офіційно дозволений в Україні для продажу та для імунізації від грипу!

Надаємо коротеньку інформацію про ефективність даного методу профілактики.

Грип – це респіраторна інфекція, що може мати серйозні ускладнення, особливо у маленьких дітей, людей похилого віку та осіб з хронічними захворюваннями. Потрібно розуміти різницю між грипом і звичайною застудою. Ці дві хвороби дуже схожі, але застуда, котра викликається багатьма різними вірусами, на відміну від грипу, загалом не веде до серйозних ускладнень (пневмонія, госпіталізація…).

Вакцинація є найефективнішим способом попередити грип та його ускладнення.

Ряд медичних та урядових організацій (CDC, WHO, EMA, МОЗ України) рекомендують вакцинацію всіх осіб старше 6 місяців без медичних протипоказань.

Чому потрібно вакцинуватись щороку?

Щороку виготовляються нові вакцини проти грипу оскільки вірус дуже швидко мутує. Також з часом рівень імунітету проти вірусу знижується – це ще одна причина щорічної ревакцинації.

Коли вакцинуватись?

Найкраще вакцинуватись перед початком сезону грипу ( жовтень – листопад), проте є сенс та користь вакцинуватись навіть у січні і пізніше. Загалом необхідно 2 тижні на вироблення імунітету після вакцинації, але навіть з перших днів вакцинована особа вже має певний захист від грипу.

Хто особливо потребує вакцинацію проти грипу?

Як було сказано раніше, вакцинація від грипу рекомендована всім особам старше 6 місяців. ВАКЦИНАЦІЯ ОСОБЛИВО ВАЖЛИВА для осіб, котрі перебувають в групі високого ризику ускладнень грипу, це:

  • Вагітні жінки;
  • Люди похилого віку;
  • Маленькі діти;
  • Особи, робота яких проходить в умовах скопичення великої кількості людей в закритих приміщеннях.

Вакцинація від грипу вагітних жінок.
Зміни в імунітеті, функції серця, легень підчас вагітності створюють умови, що підвищують шанси серйозних ускладнень від грипу. Захворівши на грип під час вагітності, жінка має більшу ймовірність перинатальних проблем, в тому числі передчасні пологи. Вакцинуючись, вагітна захищає себе та дитину на декілька місяців від грипу та його ускладнень.

Хронічні хвороби та стани збільшують ймовірність ускладнень від грипу, тому особам з наступними захворюваннями вакцинація від грипу особливо показана:

• Астма та хронічні обструктивні захворювання легень
• Рак
• Муковісцидоз (кістозний фіброз)
• Діабет
• ВІЛ/СНІД
• Хронічна хвороба нирок, гепатит
• Ожиріння

Протипоказання:

  • Алергія на курячий білок.
    Більшість вакцин від грипу містять незначну кількість яєчного білка. Особи, в яких є відома алергія до яєчного білка можуть бути вакциновані, але під пильним наглядом медичного персоналу, котрий готовий до невідкладних дій у випадку алергічної реакції.
  • Відома важка реакція на попереднє введення вакцини від грипу.

І на кінець найчастіші заперечення щодо вакцинації та їх спростування:

Я ніколи не хворію!
-Люди можуть буті інфіковані без або з мінімальними симптомами і потім інфікувати близьких осіб з ризиками ускладнень;

Вакцина не працює!
-При проведені багатьох міжнародних досліджень доведено, що вакцинація від грипу знижує захворюваність, зменшує частоту ускладнень, частоту госпіталізацій та знижує смертність від грипу.

 

Вакцинація заощаджує Ваші кошти та Ваш час, оскільки захворівши на грип ви витрачаєте багато часу та значні кошти на лікування.

Пам'ятайте, роблячи вибір на користь вакцинації ви бережете не лише своє здоров’я, а й здоров'я оточуючих та близьких вам людей.

Вакцинуйтесь в Клініці "Гемо Медика" вже сьогодні!

Ми справді піклуємось про вас!

Автор статті: Андрій Юрійович Жека, сімейний лікар Клініки "Гемо Медика".