Комплексне обстеження серцево-судинної системи

Четвер, 03 березня 2016 17:52
Комплексне обстеження серцево-судинної системи

Сучасний ритм життя часто не дає змоги згадати про таку важливу річ, як власне здоров’я. І, на жаль, ми згадуємо про нього тільки тоді, коли стається якийсь збій. Звичайно, захворіти може будь-який орган, та найкритичнішими є хвороби серця…

Серцево-судинні захворювання займають перше місце серед причин інвалідності та смерті в розвинених країнах світу. Не є винятком і Україна. За офіційною статистикою МОЗ України, понад 37% дорослого населення має ті чи інші серцево-судинні захворювання. Вони зумовлюють понад половину всіх смертей, третину випадків інвалідності, переважно за рахунок некомпенсованих судинних станів — інфарктів та інсультів. Останнім часом захворюваність на ішемічну хворобу серця в Україні зросла від 10 тис. до більш ніж 20 тис. осіб на 100 тис. населення, а хворих на артеріальну гіпертензію в Україні зареєстровано понад 5 млн осіб (приблизно 10% населення України).

Прикро, що сьогодні до захворювань серця та судин схильні не тільки люди похилого віку, а й молоді люди. Напевно, це пов’язано із сучасним ритмом життя — фізичними та психічними перевантаженнями, великою кількістю стресів. Не останню роль відіграють спадковість і погана екологія. Тому відвідувати кардіолога змушені ті, хто перебуває в досить молодому віці. Саме тому сьогодні кардіологія є однією з найактуальніших галузей охорони здоров’я.

На сторожі загального стану організму та серцево-судинної системи зокрема стоять сімейні лікарі, які мають своєчасно запідозрити проблему та запобігти їй. Для цього є обов’язковий щорічний медичний огляд лікаря з переліком необхідних лабораторних обстежень та комплексом функціональних досліджень. Це все в комплексі допоможе отримати повну картину роботи вашої серцево-судинної системи.

Програма комплексного обстеження у КЛІНІЦІ «ГЕМО МЕДИКА» включає в себе такі процедури:

 • обстеження в сімейного лікаря чи кардіолога (збір анамнезу, проведення диференціальної діагностики, формування програми обстеження);
 • вимірювання АТ;
 • ЕКГ ( з розшифровкою при потребі);
 • ДМАТ (добовий моніторинг артеріального тиску);
 • моніторинг ЕКГ за Холтером; - ехокардіоскопія (ЕХО серця); *****новинка
 • ультразвукове дослідження;
 • вимірювання центрального аортального тиску;
 • УЗД судин (зокрема доплерографія периферичних судин): вен і артерій;
 • УЗД інших органів за потреби;
 • КТ-ангіографія;
 • лабораторні дослідження.

 

Лікування серцево-судинних захворювань у КЛІНІЦІ «ГЕМО МЕДИКА» передбачає:

профілактичні заходи (корекцію режиму дня, трудової активності, харчування (підбір дієти), відпочинку, дозованих фізичних навантажень), підбір ліків чи корекцію медикаментозної терапії. За необхідності направляємо на стаціонарне лікування.

Коли слід звертатися до лікаря з приводу серцево-судинних захворювань?

Обов’язково зверніться до лікаря при появі таких симптомів: часті головні болі, загальна слабість, підвищена стомлюваність, запаморочення, сильне серцебиття чи відчуття перебоїв у роботі серця, набряки нижніх кінцівок, дискомфорт у ділянці грудної клітки, біль за грудниною (стенокардія), задишка, непритомність.

Також слід зауважити, що в частини наших пацієнтів, які скаржаться на проблеми з серцем, після обстеження виявляється, що причина — не тільки кардіологічна патологія, а й порушення, пов’язані з іншими органами та системами організму, й вони потребують адекватного коригування безпосередньо цих систем. Тому нерідко ми залучаємо до вирішення подібних проблем інших спеціалістів.

Ми бажаємо вам міцного здоров’я, тому радимо регулярно відвідувати лікарів загального профілю для профілактичного огляду чи обстеження.

Якщо ж виникнуть збої в роботі серцево-судинної системи, ви можете звернутися до нас, і ми обов’язково допоможемо.