Відтепер у «ГЕМО МЕДИЦІ» можна пройти пренатальний скринінг PRISCA з метою оцінки індивідуальних ризиків хромосомних аномалій плода

Середа, 24 грудня 2014 08:57
Відтепер у «ГЕМО МЕДИЦІ» можна пройти пренатальний скринінг PRISCA  з метою оцінки індивідуальних ризиків хромосомних аномалій плода

Пренатальний скринінг Пріска

Кожна майбутня мама, особливо якщо вона очікує на першу дитину, переживає – а чи все добре з її малям, чи здоровий плід, чи правильно він розвивається? Хочемо вас заспокоїти: зазвичай, усе просто чудово! Спокій мами, здоровий спосіб життя і щира любов обох батьків до ще ненародженої дитинки є запорукою її правильного розвитку.

Однак, якщо ви хочете отримати наукове підтвердження, вам допоможе пренатальний скринінг 1 триместру. Це серйозний медичний захід, розроблений спеціально для цього. Пренатальний скринінг в Ужгороді проводиться у КЛІНІЦІ «ГЕМО МЕДИКА» за допомогою комп’ютерної програми PRISCA (Prenatal Risk Calculation – «Допологовий підрахунок ризиків»). Це метод обстеження вагітних, що дозволяє розрахувати ймовірність генетичних захворювань плода (синдром Дауна, синдром Едвардса, дефект нервової трубки) за співвідношенням певних біохімічних маркерів і даних УЗД, з використанням величезної міжнародної бази даних.

Система PRISCA (Пріска) має сертифікат якості Lloyd's Register Quality Assurance – світового незалежного лідера в  галузі сертифікації, а проведення пренатального скринінгу рекомендовано вагітним Наказом МОЗ України № 417 від 15.07.2011 р. з метою оцінки ризику хромосомних аномалій плода.

Протягом тривалого часу вчені обстежували вагітних жінок у багатьох країнах і зробили висновок, що існує певний зв'язок між співвідношенням різних біологічних особливостей пацієнтки та імовірністю народження дитини з генетичним захворюванням. Оцінку ризику забезпечує складний алгоритм розрахунку, що включає індивідуальні особливості матері та плода. Враховуються термін вагітності, вік, раса, шкідливі звички та прийом ліків, результати УЗД плода.

Особлива увага приділяється УЗД, оскільки від нього більшою мірою залежить достовірність результатів. Забір крові на аналіз повинен здійснюватися у день УЗД +/- 2 дні, інакше достовірність результатів знижується.

Пренатальний скринінг Пріска в КЛІНІЦІ «ГЕМО МЕДИКА» має такі переваги:

  1. комфорт – вам не потрібно чекати у чергах, забір крові відбувається у нашій світлій, затишній клініці, де персонал відрізняється людяним і привітним ставленням до всіх пацієнтів;
  2. точність і достовірність – аналіз крові та УЗД проводяться на обладнанні SIEMENS, визнаного світового лідера в галузі медичного обладнання;
  3. швидкість – результат скринінгу ви отримуєте через кілька годин після здачі крові.

Результати обстеження за системою Пріска видаються у вигляді бланка-звіту. В ньому є всі дані, що використовувалися при розрахунках, та результати проведених досліджень. У висновку вказуються кількісні показники ступеня ризику по трисомії 21 (синдром Дауна) і трисомії 18 (синдром Едвардса).

Слід пам’ятати, що результати розрахунку ризику хромосомних аномалій плода на підставі скринінгових біохімічних досліджень і даних УЗД – це статистична ймовірність, а не діагноз! Наявність високого ризику абсолютно не означає наявність вади у плода, а лише вимагає пильнішої уваги й додаткових консультацій та обстежень, у першу чергу консультації генетика.

Тому бажаємо вам спокою та народження здорових малюків!