Як і для чого виявляти приховану анемію?

Понеділок, 22 вересня 2014 21:05
Як і для чого виявляти приховану анемію?

Наше життя настільки насичене й сповнене різнопланових турбот, що піклування про себе нерідко відкладаємо на потім. Більшість людей звертаються до лікаря, коли вже зовсім «припече»: чи то зуб «роздуло» на півщоки, чи то свідомість періодично втрачаємо, чи щось інше, де без допомоги хірурга вже не обійтися. Натомість просто не звертаємо уваги на періодичну чи постійну слабкість чи втомлюваність, а тим паче на блідість, вважаючи їх дрібницями. А проте, це може бути сигналом різноманітних захворювань. До прикладу, анемії, яку в побуті нерідко називають малокрів’ям.

Лише минулого року такий діагноз було поставлено майже 25,5 тисячам закарпатців, з яких половина — діти. Далеко не всі звертаються до лікарів, тож реальна цифра може бути у багато разів більша.

Так чим же небезпечна анемія? Чому так важливо вчасно діагностувати її і вжити необхідних заходів? Спочатку варто згадати шкільний курс біології, у якому йшлося про те, що кров людини містить клітини трьох типів: еритроцити, лейкоцити й тромбоцити. Пігмент еритроцитів, що називається гемоглобіном, містить залізо і транспортує кисень від легенів до тканин та органів людського організму. Зниження рівня гемоглобіну у крові спричиняє кисневе голодування. А кисень, як відомо, просто необхідний організму для повноцінного функціонування. До того ж при анемії суттєво збільшується навантаження на серце.

Основними причинами розвитку анемії є:

  • погане або недостатнє засвоєння заліза організмом;
  • споживання малої кількості продуктів, що містять залізо;
  • успадковані чи набуті хронічні захворювання;
  • втрати крові через внутрішні кровотечі, оперативні втручання;
  • вагітність.

Серед існуючих видів анемії найпоширенішою є залізодефіцитна. Групу ризику становлять переважно жінки дітородного віку, вагітні, діти, вегетаріанці. Однак встановити правильний діагноз можна лише за допомогою необхідних обстежень і після консультації з кваліфікованим лікарем-гематологом.

Чи може людина самостійно виявити в себе анемію? На ранніх стадіях це захворювання може ніяк не проявлятися. У цьому й полягає небезпека. Однак потім, прогресуючи, анемія дає певні симптоми. Зокрема, людина швидше втомлюється, відчуває слабкість і запаморочення, головний біль. Шкіра у таких людей зазвичай бліда й суха. Відчуття постійного холоду, відсутність апетиту, схильність до застудних та вірусних захворювань — теж можливі ознаки наявності недуги. До речі, нерідко люди виявляють, що в них анемія, випадково. Тобто, проходячи обстеження через інші хвороби чи стани.

Виявити анемію на ранніх стадіях, коли відсутні будь-які клінічні симптоми, можна. Для цього, за допомогою сучасних автоматичних аналізаторів, проводять загальний аналіз крові. Величезний плюс виявлення прихованої анемії у тому, що легкі форми лікуються корекцією способу життя та харчування, тобто без ліків. А коли хвороба уже «розійшлася», такими заходами обмежитися не вдасться. Тому не слід відкладати візит до лікарів. Так, у КЛІНІЦІ «ГЕМО МЕДИКА» можна зекономити час і нерви. Адже тут кваліфіковані медичні працівники в короткі терміни проведуть огляд, зроблять необхідні аналізи, відкоригують дієту та, в разі необхідності, призначать курс лікування.

— Для лікування анемії потрібно встановити причину її виникнення. Це може бути ураження щитоподібної залози, захворювання нирок, печінки або ж інших органів та систем. Нерідко, особливо у дітей, причиною анемії є гельмінти. В сучасній лабораторії нашої клініки застосовують аналізатори, які дозволяють безпомилково визначити дефіцит заліза та вітамінів у крові, провести обстеження на гельмінти, діагностувати вищезгадані патологічні стани», — пояснює гематолог і головний лікар КЛІНІКИ «ГЕМО МЕДИКА» Наталія Рубіш.

— Ми намагалися створити такий лікувальний заклад, де ви отримуєте повний пакет послуг, — продовжує пані Наталія, — Тільки якщо на місці є і лабораторія, і лікарі різної спеціалізації, й інші обстеження, можна зрозуміти, у чому суть проблеми, визначити тактику лікування.

Суттєвими перевагами КЛІНІКИ «ГЕМО МЕДИКА» є зручність, оскільки в межах одного закладу пацієнти отримують усі роз’яснення результатів аналізів і повноцінну кваліфіковану медичну консультацію. Оперативність — адже результати аналізів будуть готові уже за одну-дві години після їх здачі. Тож похід до медичних установ не «розтягнеться» на кілька днів. Більше того, для швидшого одужання не менш важливою є атмосфера, в яку потрапляє пацієнт. Світле сучасне приміщення клініки, спокійна атмосфера й доброзичливість до кожного забезпечують людині комфортність перебування.

Тож, варто забути про проходження профілактичних медичних оглядів «для галочки» або «за шоколадку». Не позбавляйте себе шансу на вчасне виявлення «тривожних дзвіночків» та адекватне реагування. Бо ж немає нічого ціннішого за власне здоров’я і, тим паче, здоров’я своїх дітей.

Чекаємо вас у КЛІНІЦІ «ГЕМО МЕДИКА»!